• Amadeus Anasayfa
  • Karşıdan Yüklemeler
  • Araştırma raporları
  • Geleceğin Gezgin Grupları 2030 | Daha keyifli bir seyahat

Geleceğin Gezgin Grupları 2030 | Daha keyifli bir seyahat

Geleceğin Gezgin Grupları 2030 | Daha keyifli bir seyahat

Amadeus ve Frost & Sullivan’dan geleceğin gezgin gruplarını daha iyi anlamak ve onlara daha iyi hizmet sunmak isteyen havayolları için pratik tavsiyeler


Geleceğin Gezgin Grupları 2030: Daha keyifli bir seyahat, gezginlerin demografik özelliklerine değil satın alma alışkanlıkları ve motivasyonlarına göre gruplandığı bir dünyada havayolları ve iş ortakları için etkili satış stratejileriyle müşterilerine daha iyi hizmet sunmalarını sağlıyor.

İlk araştırmamız için Future Foundation, 2030 yılında seyahat sektörünü yeniden şekillendirecek olan geleceğin gezgin gruplarını inceledi. ‘Gelecekte niçin seyahat edeceğiz?’ diye sordu ve sosyal medyadaki yerini kuvvetlendirmek, kültürel olarak otantik tecrübeler edinmek ya da ‘mutlaka yapılması gerekli’ kendini iyi hissettirecek deneyimler yaşamak ve yoğun iş hayatından uzaklaşmak gibi trendler olacağını ortaya çıkardı.
 
Bu araştırmayla da Frost & Sullivan sektör için son derece önemli iki soruya cevap arıyor. ‘Satın alma alışkanlıkları nasıl şekillenecek?’ ve “havayolları sektörü geleceğin gezgin gruplarının ihtiyaçlarını nasıl karşılayarak daha keyifli bir seyahat deneyimiyle ‘ilham verici bir yolculuk’ sunacak?”
 
Araştırmaya göre takvimler 2030’u gösterdiğinde, seyahat verilerinin daha etkili kullanılması, yeni teknolojiler ve satış kanallarının genişlemesi sayesinde seyahat deneyimi tamamen değişecek. Gelecekte havayolları şirketleri ve tedarikçileri, yarının gezginlerinin kendine özgü ihtiyaçlarını karşılayan ‘satın alma deneyimleri’ sunmak zorunda kalacak. Kişiselleştirilmiş ürün ve hizmet paketleri, şirketlerle gezginler arasında daimi temas noktaları sunulması ve sorunsuz satın alma deneyimi geleceğin gezgin deneyiminin vazgeçilmez parçaları olacak. 
 
Yeni satış kanalları oluşacak: üç boyutlu keşif olanakları sunacak ‘ilham’ kanalları (akıllı telefon, tablet, görsel gerçeklik başlıkları) ve içeriğe ve satın alma deneyimine daha kısa sürede ulaşmayı sağlayacak. ‘bilgi’ kanalları (akıllı saatler, artırılmış gerçeklik gözlükleri ve hizmet robotları) olarak ikiye ayrılacak.