Hakkımızda

Shape the future of travel

Amadeus, temel aramadan rezervasyon yapmaya, fiyatlandırmadan bilet kesmeye, rezervasyonları idare etmeden giriş-çıkış işlemlerini yönetmeye kadar seyahat sektörünün ilerleme halinde olmasını sağlayan teknolojiyi tedarik eder.

Ürün ve hizmetlerimiz müşterilerimizin; seyahat acentelerinin, kuruluşların, havayollarının, yer hizmetlerinin, otellerin, demiryollarının, araç kiralama şirketlerinin, havalimanlarının, denizyollarının ve feribot operatörlerinin iş performanslarını iyileştirmeye yardım eder.

Yaklaşımımızın kalbinde, inovasyon bulunur. Amadeus, 2012’de Ar&Ge (Araştırma ve Geliştirme)’ye toplam gelirinin %14,2’sine karşılık gelen 414,1 milyon € yatırım yapmıştır. 2013’te Avrupa Komisyonu tarafından yayınlanan “AB Endüstriyel Ar&Ge Yatırım Puan Tablosu”nda seyahat ve turizm sektöründe Ar&Ge yatırımında 1. sıradadır.

Bu bağlılığa olan inancımız seyahatin geleceğini şekillendirmek için müşterilerimiz ve ortaklarımızla çalışmaya devam etmemizi mümkün kılacak.

Amadeus 11.000’den fazla kişiden oluşan dünya çapındaki ekibiyle, 195 ülkede faaliyet gösteriyor. 31 Aralık 2012 itibariyle, 2.910,4 milyon € gelir beyan eden şirketin EBITDA’sı ise 1.107,7 milyon €.

Hisseleri, İspanyol Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem gören Amadeus, IBEX 35 Index’te de yer alıyor.