• Strona główna
  • O nas
  • Nasza firma

Nasza firma

Shape the future of travel

Firma Amadeus dostarcza technologii napędzającej sektor turystyki - od momentu wyszukiwania oferty do rezerwacji, od wyceny do zakupu biletu, od zarządzania rezerwacjami do odprawy i procesów związanych z samym wyjazdem.

Nasze produkty i rozwiązania pomagają podnosić wydajność biznesową naszych klientów: biur podróży, korporacji, linii lotniczych, przewoźników, obsługi naziemnej, hoteli, operatorów kolejowych, wypożyczalni samochodów, lotnisk, linii wycieczkowych, towarzystw ubezpieczeniowych i operatorów promów.

Tym, co stanowi sedno naszego podejścia jest innowacja. W 2012 r., firma Amadeus zainwestowała 414,1 miliona euro w badania i rozwój (R&D), co stanowi łącznie 14,2% naszych całkowitych dochodów. Według Komisji Europejskiej, zajmujemy pierwsze miejsce w zakresie inwestycji w R&D w sektorze podróży i turystyki, co zostało ujęte w 'EU Industrial R&D Investment Scoreboard na 2013 rok.'

Wierzymy, że nasze zaangażowanie pozwoli nam z sukcesem kontynuować współpracę z klientami i partnerami i razem kształtować przyszłości turystyki.

Firma Amadeus prowadzi działalność w 195 krajach, dysponując światowym zespołem ponad 11 000 osób. Dochód spółki wyniósł 2 910,4 milionów euro a zysk EBIDTA w1 107,7 miliona euro za rok zakończony z dniem 31 grudnia 2012 r.

Firma Amadeus jest notowana na hiszpańskiej giełdzie papierów wartościowych i stanowi część indeksu IBEX 35.