• Strona główna
 • Biura podróży
 • Rozwiązania i usługi
 • Serve
 • Sprzedawaj podróżnym
 • Amadeus Electronic Miscellaneous Document

Amadeus Electronic Miscellaneous Document

Amadeus Electronic Miscellaneous Document

Amadeus oferuje kompleksowe rozwiązanie EMD, w pełni zgodne z najnowszymi wymogami branży i zatwierdzone przez IATA, pozwalające na wystawianie dokumentów na usługi związane z podróżami, w tym oferowane przez linie lotnicze usługi dodatkowe.
 
 
Zarówno IATA, jak i ARC postawiły sobie za cel 100 proc. wdrożenie nowego standardu Electronic Miscellaneous Document (EMD) na całym świecie do końca 2013 roku. Branża zmierza w kierunku eliminowania papierowej formy dokumentów, dlatego Amadeus ściśle współpracuje ze wszystkimi partnerskimi biurami podróży w celu zapewnienia płynnego i bezproblemowego przejścia na nową technologię elektroniczną.
 
 
Nowe rozwiązanie EMD zapewnia jedną, standardową metodę wystawiania dokumentów na wszystkie usługi, zastępując obecne Automated MCO, Amadeus Virtual MCO oraz IATA Virtual MPD. Wszyscy agenci IATA i ARC będą musieli przyjąć nowy standard do końca 2013 roku, kiedy to papierowa forma dokumentów zostanie wycofana z użytku.
 
 
Kluczowe korzyści
 • Jedna standardowa metoda wystawiania dokumentów na wszystkie usługi związane z podróżami, zastępująca Automated MCO, Amadeus Virtual MCO i IATA Virtual MPD
 • Zgodność z najnowszymi standardami/wymogami branżowymi
 • Oferuje wysoką elastyczność produktu; rozwiązanie EMD można w pełni skonfigurować według specyfikacji rynkowych i/lub warunków lokalnych
 • Pełna integracja z systemem Amadeus, możliwość przeglądania PNR na jednym ekranie oraz automatyczne raportowanie w systemach raportowania sprzedaży i back-office poprzez Amadeus Interface Record
 • Zapewnienie zabezpieczonych informacji w czasie rzeczywistym w całym cyklu EMD poprzez połączenie z serwerem EMD
 • Wiarygodny dokument dla rozwiązania Amadeus Ancillary Services
 • Ten sam przepływ pracy co w przypadku obecnego automatycznego/wirtualnego MCO oznacza minimalny wpływ na obecne praktyki biznesowe
 • Dostarczenie rozszerzonej funkcjonalności w stosunku do MCO. EMD obejmuje także funkcjonalność wystawiania biletów w imieniu innych linii lotniczych (interlining), wystawiania wielu kuponów i powiązanie z biletem elektronicznym.
 • Twoi klienci odczują różnicę. Większa efektywność rozwiązania EMD pozwoli im na korzystanie z dogodniejszych usług, oszczędność czasu, a bez konieczności posiadania dokumentów papierowych, które mogą zgubić, będą mieli o jedną rzecz mniej do zmartwienia.
 
Podstawowe cechy
Amadeus oferuje pełne rozwiązanie EMD z dwoma dostępnymi typami dokumentów:
 
EMD-S (samodzielny) - samodzielny dokument EMD może być używany niezależnie od biletu lotniczego i może zostać wystawiony na takie usługi, jak wynajem samochodu lub dostęp do poczekalni. Ten typ dokumentu EMD zastąpi obecny MCO używany do pobierania wartości rezydualnej lub opłat karnych.
 
 
EMD-A (powiązany) - powiązany dokument EMD jest wystawiany za usługi bezpośrednio powiązane z biletem lotniczym, np. nadbagaż lub rezerwacja miejsca, a status obu kuponów jest zsynchronizowany.
 
Rozwiązanie Amadeus EMD zapewnia rozszerzoną funkcjonalność w porównaniu z MCO, w tym funkcję wystawiania biletu w imieniu innej linii lotniczej (interlining), funkcjonalność wystawiania wielu kuponów i powiązanie z biletem elektronicznym. Zapewnia ono także automatyczne wykonanie dla nowego rozwiązania Amadeus Ancillary Services, oferując wysoką elastyczność dostosowania do potrzeb klienta.
 
Rozwiązanie EMD firmy Amadeus jest w pełni zintegrowane z przepływem rezerwacji i sprzedaży, gdzie całe przetwarzanie jest ujednolicone w ramach rezerwacji klienta. Ułatwia to obsługę i umożliwia przegląd na jednym ekranie usług wybranych przez klienta w ramach jednego PNR. Aktualizacje są realizowane w czasie rzeczywistym. Dane raportowania są automatycznie przekazywane do systemów raportowania sprzedaży i back-office poprzez Amadeus Interface Record (AIR).
 

Electronic Miscellaneous Document (EMD) jest to nowy standard branżowy umożliwiający biurom podróży wystawianie dokumentów na usługi związane z podróżami, w tym oferowane osobno usługi linii lotniczych.
Zasoby