Amadeus Hotel Billback

Amadeus Hotel Billback

Amadeus Hotel Billback to innowacyjne rozwiązanie płatnicze, które jako pierwsze w Polsce zostało oparte na jednorazowych kartach wirtualnych. Usługa przenosi płatności za noclegi hotelowe na nowy poziom wygody, efektywności i bezpieczeństwa. Dzięki temu korzyści będą czerpać zarówno biura podróży, hotele, jak i firmy wysyłające pracowników w podróże służbowe i sami podróżujący.
 
Amadeus Hotel Billback może działać zarówno z wirtualnymi kartami biura podróży, jak i z wirtualnymi kartami dostarczanymi przez klientów korporacyjnych. Rozwiązanie to automatyzuje proces generowania numeru wirtualnej karty, wysyłania potwierdzenia płatności do hotelu, a następnie rozliczania płatności po zakończonym pobycie gościa.

System Amadeus Hotel Billback jest w pełni zintegrowany z systemami Amadeus. Bankiem partnerskim w Polsce jest ING Bank Śląski S.A. wystawiający karty w systemie MasterCard. W pełni zautomatyzowany proces ułatwia i usprawnia płatność za pobyt podróżnych w hotelu raz oszczędza czas osób zaangażowanych w rozliczanie kosztów podróży służbowych.
 
 
 
 
Kluczowe korzyści
 
  • Szybkie rozliczanie transakcji hotelowych, za które biuro podróży przejęło płatność w imieniu swoich klientów 
  • Pomoc klientom korporacyjnym w kontrolowaniu kosztów podróży poprzez ustalenie limitu wydatków na wirtualnej karcie  
  • Minimalizowanie ryzyka nadużyć związanych z korzystaniem z kart kredytowych biura podróży lub klienta korporacyjnego
  • Ograniczenie manualnej pracy związanej z rezerwacją i opłacaniem pobytu w hotelu 
 

Amadeus Hotel Billback to prosty, zautomatyzowany process od zakupu do płatności zgodny ze standardem PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard):
 
  • W momencie wymeldowania i konieczności opłacenia pobytu w hotelu wirtualną kartą kredytową, Amadeus wysyła do Confermy żądanie wygenerowania unikalnego numeru karty kredytowej z limitem płatności
  • Numer karty jest automatycznie dodawany do rezerwacji hotelowej i wysyłany do hotelowego system CRS do przeprocesowania.
  • Po tym jak rezerwacja zostanie potwierdzona, numer wirtualnej karty kredytowej pojawia się w segmencie hotelowym tak jak w przypadku każdej innej rezerwacji  
  • Następnie generowany jest faks zawierający wszystkie informacje na temat pobytu klienta w hotelu, wraz z numerem referencyjnym Confermy i jednorazowym numerem karty kredytowej. Faks zostaje wysłany bezpośrednio do obiektu hotelowego z instrukcjami na temat obciążenia wirtualnej karty kredytowej podczas wymeldowania gościa z hotelu  
  • Po wymeldowaniu podróżnego, hotel obciąża wirtualną kartę podaną w faksie i wysyła fakturę z powrotem do agenta
 
 
Podstawowe cechy
 
 
 

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu i infografiki Amadeus Hotel Billback
 
 
Zasoby