Amadeus B2B Wallet Prepaid

Amadeus B2B Wallet Prepaid

Amadeus B2B Wallet Prepaid to produkt w postaci wirtualnej karty płatniczej, pozwalający biurom podróży usprawnić proces płatności na rzecz swoich dostawców, bez względu na to, czy sprzedają swoje usługi za pośrednictwem internetu, czy też tradycyjną drogą.
 
Wirtualna karta działa jak tradycyjna karta płatnicza i różni się od niej tylko tym, że szczegółowe dane (numer karty, data ważności, limit wydatków i kod zabezpieczający) są generowane za każdym razem, gdy karta jest w użyciu. Zwiększa to bezpieczeństwo transakcji wszędzie tam, gdzie nie jest wymagana karta fizyczna, czyli np. podczas płatności online, za pośrednictwem telefonu lub faksu.
 
Biura podróży używają wirtualnych kart do błyskawicznego płacenia dostawcom usług turystycznych, zastępując metody płatności takie jak przelewy bankowe, karty debetowe, czeki czy zaliczki.
 
Kluczowe korzyści
Najważniejsze korzyści wynikające z korzystania z Amadeus B2B Wallet Prepaid
 
Zwiększenie przychodów i uniknięcie dodatkowych opłat
Różne opcje płatności pozwalają biurom podróży zwiększyć przychód lub oszczędzić na opłatach dodatkowych
 
Usprawnienie procesów zaplecza operacyjnego
Każda transakcja powiązana jest z unikalnym numerem karty, który jest przechowywany w rejestrach rezerwacji i podawany na fakturze związanej z płatnością
 
Kontrola użycia karty
Biura podróży mogą kontrolować termin ważności karty, kwotę maksymalną przeznaczoną na wydatki, ilość transakcji oraz typ sprzedawcy, u którego można z danej karty skorzystać
 

Amadeus B2B Wallet Prepaid umożliwia biurom podróży generowanie unikalnego numeru karty na platformie sprzedażowej Amadeus Selling Platform lub za pośrednictwem usług internetowych (Web Services), za każdym razem, gdy chcą zapłacić hotelowi, linii lotniczej lub innemu dostawcy usług turystycznych. Ten unikalny numer jest następnie przekazywany dostawcy.
 
Każda wirtualna karta Amadeus B2B Wallet Prepaid posiada swój własny, niepowtarzalny numer. Gwarantuje on, że dokumenty rozliczeniowe wystawiane przez biura podróży na rzecz klientów są poprawne i upraszcza procesyadministracyjne dotyczące sprzedaży i kosztów.
 
Podstawowe cechy
Najważniejsze cechy Amadeus B2B Wallet Prepaid
 
Rozwiązanie w pełni zintegrowane z Amadeus Selling Platform
  • Biura podróży mogą generować numer karty i płacić dostawcom pozostając w systemie rezerwacyjnym
  • Płatności zabezpieczone są na wypadek nie wywiązania się dostawcy ze zobowiązań 
  • Współpracujące z Amadeus największe systemy płatności kartą oferują opcję obciążenia zwrotnego charge back), która umożliwia biurom podróży odzyskanie pieniędzy w przypadku bankructwa dostawcy
Atrakcyjne prowizje podczas transakcji wielowalutowej
  • Dostawcy z całego świata mogą być opłacani w złotych polskich, euro, funtach brytyjskich, dolarach amerykańskich, dolarach kanadyjskich, koronach szwedzkich, koronach duńskich, koronach norweskich oraz we frankach szwajcarskich.
 
Zasoby